Ekologiczny Przegląd  Prac Plastycznych „Jesienne drzewo”

Dnia 24.11.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie Ekologicznego Przeglądu Prac Plastycznych „Jesienne drzewo”, w którym brało udział dwoje dzieci z każdej grupy. Przedszkolaki wraz z nauczycielami zaprojektowały oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewo wykorzystując odpady, które nadają się do recyklingu. Przedszkolaki z grupy „Motyle” zaprezentowały swój talent recytatorski przygotowując specjalnie na ten dzień wierszyki o tematyce ekologicznej. Starszaki z grupy „Elfy” prezentując piosenkę „Nasza Ziemia” podkreśliły znaczenie propagowania idei proekologicznego stylu życia. Przegląd miał na celu przede wszystkim  zwiększenie  u dzieci poziomu świadomości ekologicznej jak również rozwinięcie ich umiejętności wtórnego wykorzystywania odpadów jako tworzywa artystycznego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za zaangażowanie i wykonanie kreatywnych prac. Serdecznie dziękujemy za współpracę Wydziałowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem z Urzędu Miasta Jasła – przede wszystkim za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu w wysokości 400,00 zł (słownie: czterysta złotych). Nagrody w postaci książek, kolorowanek i toreb ekologicznych pozwoliły zwiększyć u dzieci poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i na całym świecie.

Opracowane: Katarzyna Sobczyk, Beata Cholewiak