Spotkanie przedszkolaków z GÓRNIKIEM

Dnia 12 grudnia 2023 r. wychowankowie Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Jaśle spotkali się z GÓRNIKIEM – Panem Sebastianem W., który bardzo szeroko przybliżył im specyfikę tego zawodu. Dzieci poznały istotę święta „Barbórki”, rodzaje górniczego czako, symbole górnicze, flagę i inne atrybuty, minerały i surowce wydobywane przez górników z ziemi. Przedszkolaki miały również możliwość zabawy improwizowanej ruchem „W kopalni” i rozmowy z niecodziennym gościem. Niektóre przymierzyły przyniesione przez górnika różnobarwne pióropusze, kaski. Wszystkie dzieci chętnie oglądały pomoce prezentowane przez Pana Sebastiana W. i słuchały objaśnień czy opowieści tematycznych. Ponadto otrzymały od górnika piękne czapki górnicze, w których uczestniczyły w spotkaniu. Na koniec otrzymały ciekawe zadania manualne utrwalające poznaną wiedzę z wymienionego zakresu i słodycze. Spotkanie dało dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. W imieniu wszystkich wychowanków przedszkola symboliczny upominek wręczyła górnikowi Oliwia P. z grupy „Elfy”, a starszaki z grupy „Wiewiórki” pod kierunkiem Pani Grażyny M. zaśpiewały miłemu gościowi okolicznościową piosenkę. Dziękujemy serdecznie!

Opracowanie: Renata Zemrys