Udział Elfów w zajęciach bibliotecznych dotyczących pająków

Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

Maria Dąbrowska

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Ponadto uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, pomaga w wychowaniu oraz ułatwia przyszłą naukę w szkole. Jest też najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka! Dnia 22 listopada 2023 r. grupa „Elfy” była na zajęciach bibliotecznych na temat: „Czego się boimy?” w Jasielskim domu Kultury. Dzieci wysłuchały głośnego czytania opowiadania o pajączku. Następnie odpowiadały na pytania problemowe, poznały różne pająki i ciekawostki z ich życia. Dużą atrakcją była dla nich zabawa w tworzenie pajęczyny z nici, a potem sprawne przechodzenie pod nią. Wszystkie przedszkolaki w zabawie sprawnościowej trafiały kulkami w pajęczynę umieszczoną na sztalugach. Na koniec wykonały ciekawą pracę plastyczną: kolorowe przestrzenne pajączki. Pani Bibliotekarce dzieci podziękowały za wspaniałe zajęcia laurką i symbolicznym kwiatkiem z bibuły. Przedszkolaki zadowolone wróciły do przedszkola!

Opracowanie: Renata Zemrys