11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

Dnia 10 listopada 2023r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola  i rodzice dzieci z grupy „Motylki” zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy „Motylki”. Część artystyczną przygotowały nauczycielki Beata Cholewiak i Monika Lechowska. Na wstępie dzieci i wszyscy zebrani w sali odśpiewali hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego” w postawie na baczność, biorąc jednocześnie udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce patriotycznej i zaśpiewały piosenki: „Rota”, „Marsz pierwszej brygady”, „Płynie Wisła”, „Od morza, aż do Tatr”, zatańczyły taniec ze wstęgami biało-czerwonymi do muzyki patriotycznej i zainscenizowały piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Opracowanie: Beata Cholewiak, Monika Lechowska