Przygoda z bajką z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jaśle

Dnia 7 listopada 2023 r. grupy najstarsze: „Elfy” i „Wiewiórki” brały udział w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, które prowadzili uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jaśle pod kierunkiem nauczycielek. Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania bajki „Jaś i Fasola”, rozwiązywały zagadki dotyczące postaci bajkowych , rozpoznawały bajki po ułożeniu obrazków z części lub po ich charakterystycznych elementach zilustrowanych na obrazkach. Obejrzały dwie prezentacje przebojów o bajkach wykonane przez uczniów przebranych za bohaterów z bajek. Wspólnie z „aktorami” dzieci chętnie brały udział w zabawach rytmicznych przy muzyce o tematyce z omawianego zakresu. Na koniec nasi wychowankowie otrzymały kolorowanki z postaciami z bajek i słodycze, natomiast miłym gościom ze Szkoły Podstawowej Nr 4  w Jaśle, Oliwia P. w imieniu wszystkich przedszkolaków wręczyła symboliczne upominki. Uczniowie za swój piękny występ otrzymali też ufundowane przez dyrektora naszej placówki Panią Annę Kwiatkowską nagrody rzeczowe w formie czapeczek i odblaski. Elfy i Wiewiórki chętnie kolorowały bajkowe malowanki. W grupie IV za wyjątkowo staranne wykonanie pracy wyróżniono oraz nagrodzono Wiktora Ś. Gratulujemy!

Opracowanie: Renata Zemrys, Grażyna Mikuś