Spotkanie ze strażakami wraz z ewakuacją w razie wybuchu pożaru

Dnia 25 października 2023 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle dzieci utrwalały  wiedzę, umiejętności i pożądane nawyki związane z unikaniem pożarów w rozmowie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przypomniano przedszkolakom działania prewencyjne oraz specyfikę zawodu strażaka i jego roli dla społeczeństwa. Bardzo atrakcyjna dla wychowanków placówki okazała się prezentacja sprzętu strażackiego, kamerki, czujnika ruchu. Dzieci chętnie mierzyły kask strażacki, który używa się do pożarów. Nasi wychowankowie wykazali się znajomością numerów alarmowych jednostek uprzywilejowanych i sposobu postępowania w razie wybuchu pożaru. Ponadto w ramach wymienionego spotkania miała miejsce akcja ewakuacyjna, którą nadzorowali przybyli do placówki strażacy.  Grupa „Elfy” zaśpiewała zbiorowo miłym gościom piosenkę o strażakach, a Tymoteusz i Oliwia z grupy najstarszych w imieniu wszystkich wychowanków placówki wręczyli przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle symboliczny upominek. Jesteśmy wdzięczni z życzliwej postawy strażaków i fachowego przekazu informacji prewencyjnych naszym wychowankom.

Opracowanie: Renata Zemrys