Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia 2023 r. nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Zgodnie z ustaleniami dzieci ubrały się ,,na zielono”. Zajęcia rozpoczęły się od oglądania filmów edukacyjnych na tablicach multimedialnych i komputerze w grupie „Elfy”. Następnie nauczycielki przeprowadziły z wychowankami rozmowy dotyczące dbałości o środowisko. Pogadanki dotyczyły segregacji śmieci, oszczędzania prądu i wody oraz sadzenia roślin zielonych. Śpiewały okolicznościowe piosenki i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Każda grupa kolorowała kolorowanki o tematyce ekologicznej. Następnie przedszkolaki wybrały się na spacer do parku z zielonymi balonikami i wstążkami, gdzie grupa „Elfy” zaśpiewała piosenkę o tematyce ekologicznej. Po powrocie do przedszkola dzieci bawiły się w dużym kole w zabawy ruchowe ze śpiewem o tematyce przyrodniczej. Ekologia to bardzo ważny temat w edukacji przedszkolnej i będziemy starać się przypominać najmłodszym o konieczności dbania o naszą planetę na co dzień.

Opracowanie: Beata Cholewiak, Katarzyna Sobczyk