XI Wokalny Przegląd „Talent Przedszkolaka” w Przedszkolu Miejskim Nr 10

W Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle 29 marca 2023 r. zorganizowany został Wokalny Przegląd „Talent Przedszkolaka”. Była to już XI edycja, tym razem pod hasłem: „Z wiosną za pan brat”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje uzdolnienia muzyczne. Przegląd miał na celu: Doskonalenie umiejętności dostrzegania piękna przyrody wiosną. Kształtowanie szacunku dla środowiska naturalnego.  Rozwijanie indywidualnych umiejętności muzycznych.   Integrację międzygrupową, czerpanie radości ze wspólnej zabawy oraz propagowanie uzdolnień dzieci. Przegląd zaszczycili swą obecnością: Starszy Inspektor ds. Wydziału Oświaty Pan Grzegorz Stanek, Kierownik Rejonowego Zarządu PCK  Pani Krystyna Długosz, Dyrektor Szkoły Muzycznej w Jaśle Pani Renata Osikowicz – Wyroba oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Mazur. Swoje talenty prezentowało 10 dzieci z 5 grup. Dodatkowo przegląd uatrakcyjniły dzieci z oddziałów młodszych „Słoneczka” oraz „Motyle”. Najmłodsi uczestnicy z grupy I „Gwiazdeczki” Katarzyna Gawron i Pola Szerląg zaśpiewały piosenkę „Bal na łące”. Przedstawiciele oddziału II „Słoneczka ” Kamil Kita i Amelia Głogowska wystąpili z piosenką „Maszeruje wiosna”. Dzieci z oddziału III „Motylki”  Oliwia Leśniak i Natalia Lemek zaśpiewały piosenkę „Gdy strumyk płynie z wolna”. Przedszkolaki z oddziału IV „Elfy” Maja Kaznowska i Aleksander Kaznowski zaśpiewali piosenkę  „Żartowniś marzec”. Z oddziału V „Wiewiórki ” natomiast utwór „Bocian i żaby” zaprezentował Fabian Palar, a piosenkę „Wiosenne buziaki” Oliwia Pikul. Uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i medale, które zostały im uroczyście wręczone przez panią dyrektor przedszkola Panią Annę Kwiatkowską oraz honorowych gości.  Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców przy Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle i Pani Izabela Mazur – Firma Salon Pasja Hair & Beauty  oraz indywidualni sponsorzy – rodzice naszych wychowanków. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wkładem umożliwili prezentację wyjątkowych talentów przedszkolaków i przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej motywacji do pracy.

Opracowanie: Renata Zemrys, Beata Cholewiak, Bożena Orlof