Dzień Sportu w grupie II i III

Dnia 16 maja 2023 r. w grupie „Słoneczka” i  „Motylki” przeprowadzono zajęcia ruchowo – taneczne z Rodzicami w ramach Dnia Sportu. Rozpoczęto ilustracją ruchową piosenki „Gimnastyka przedszkolaka”. Grupy 3 i 4- latków rywalizowały ze sobą w ramach konkurencji sportowych:

– podskoki wzwyż „Kto wyżej” do trzymanej przez rodziców tabliczki

– przejście z woreczkami na głowie do wyznaczonej linii

– bieg do wyznaczonego miejsca z przebieraniem spódnicy

– podskoki z małą butelką między kolanami

– przejście parami do wyznaczonego miejsca z małą piłeczką trzymaną brzuchami

– przechodzenie po przekładanej kartce papieru.

Dodatkowo rodzice obecni na warsztatach sportowych wykonywali konkurencje:

– przejście parami do wyznaczonego miejsca z dużą piłką trzymaną brzuchami

– podskoki z dużą butelką między kolanami

– udział w zabawie zwinnościowej „Układy z przeliczaniem kończyn dotykających ziemi”

– przeciąganie się przez linię pań i panów.

Za prawidłowe czy zwycięskie wykonywanie wyznaczonych czynności ruchowych zarówno dzieci jak i rodzice nagradzani byli pochwałami i brawami. Konkurencje przeplatano ruchem przy muzyce i tańcem integracyjnym do przeboju „Tańcz, tańcz”. Uczestniczące w zajęciu przedszkolaki otrzymały nagrody w formie lizaczków i puzzli. Rodzicom podziękowano za liczny i bardzo aktywny udział w rekreacji ruchowej.

Opracowanie: Renata Zemrys, Grażyna Mikuś