Jasełka w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Jaśle

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją nasze przedszkole corocznie organizuje Jasełka przedstawiające narodziny Jezusa Chrystusa . Odbyły się one 21 grudnia 2022 r., a swoją obecnością zaszczyciła nas z-ca Burmistrza Miasta Jasła Pani Elwira Musiałowicz-Czech oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Magia świątecznego nastroju, pełnego życzliwości i radości towarzyszyła całej prezentacji artystycznej. Zgromadzonych gorąco powitała dyrektor przedszkola Pani Anna Kwiatkowska. W atmosferę betlejemskich wydarzeń wprowadziła wszystkich rodzic Pani Marcelina Gabańska-Skóra, która odczytała fragment z Pisma Św. Efektowny występ jasełkowy zaprezentowały dzieci 4-5-letnie z grupy „Motylki” przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Pani Grażyny Mikuś i Pani Renaty Zemrys. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Na zakończenie z-ca Burmistrza Miasta Jasła Pani E. Musiałowicz–Czech na ręce Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia świąteczne. Dodatkowo przekazała wyjątkowy, gwiazdkowy prezent dla wszystkich dzieci i nauczycieli z przedszkola w formie monitora interaktywnego, który w znacznym stopniu poszerzy ofertę edukacyjną placówki. Jasełka zakończono wspólnym łamaniem się opłatkiem, składaniem życzeń oraz wigilijnym posiłkiem. Uroczystość sprzyjała wzajemnej integracji i kultywowaniu tradycji bożonarodzeniowej.

Opracowanie: Renata Zemrys, Grażyna Mikuś, Anna Kwiatkowska