Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tego dnia w każdej grupie  zorganizowano i przeprowadziło wiele działań. W oparciu o  oglądaną prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa”, wysłuchane piosenki i wiersze, ciekawe zabawy oraz wykonywane prace plastyczne dzieci poznały swoje liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.  Przedszkolaki  z grup starszych „Motylki”, „Elfy” i Wiewiórki” z niebieskimi balonikami, wstążkami oraz plakietkami na kurtkach przemaszerowały ulicami miasta włączając  się do akcji IV edycji Podkarpackiego Niebieskiego Marszu  na znak solidarności z dziećmi których prawa są łamane. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Opracowanie: Bożena Orlof, Beata Cholewiak