Spotkanie ze strażakami wraz z ewakuacją w razie wybuchu pożaru

Dnia 27 października 2022 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle dzieci utrwalały  wiedzę, umiejętności i pożądane nawyki związane z unikaniem pożarów w rozmowie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przypomniano przedszkolakom działania prewencyjne oraz specyfikę zawodu strażaka i jego roli dla społeczeństwa. Bardzo atrakcyjna dla wychowanków placówki okazała się prezentacja sprzętu strażackiego. Dzieci chętnie mierzyły kask strażacki i buty, których używa się do pożarów. Dzieci starsze obejrzały wóz strażacki i niektóre akcesoria z jego wyposażenia. Dowiedziały się jak strażacy ratują rannych, jak sami chronią się wzajemnie i jak pomaga im w tym czujnik ruchu. Nasi wychowankowie wykazali się znajomością numerów alarmowych jednostek uprzywilejowanych i sposobu postępowania w razie wybuchu pożaru. Ponadto w ramach wymienionego spotkania miała miejsce akcja ewakuacyjna, którą nadzorowali przybyli do placówki strażacy. Grupa „Słoneczka” zaśpiewała zbiorowo miłym gościom piosenkę o strażakach, a Tymoteusz i Zuzanna z grupy „Motylki” w imieniu wszystkich wychowanków placówki wręczyli przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle symboliczny upominek. Jesteśmy wdzięczni z życzliwej postawy strażaków i fachowego przekazu informacji prewencyjnych naszym wychowankom.

Opracowanie: Renata Zemrys