Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 02.05.2022 r. w  naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to było okazją do rozmowy z dziećmi o patriotyzmie, symbolach narodowych i o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Z tej okazji dzieci recytowały wiersze „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy i w postawie na baczność zaśpiewały  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie kolorowały flagę  Polski. Na koniec obchodów święta, dzieci udały się na przemarsz po mieście z biało-czerwonymi chorągiewkami. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.

Opracowanie: Beata Cholewiak, Grażyna Mikuś