Mali miłośnicy przyrody

W Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle 21 kwietnia był ważnym dniem dla wszystkich dzieci i pracowników placówki. W tym dniu bowiem, zorganizowany został już X Talent Przedszkolaka pod hasłem „Mali miłośnicy przyrody”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje uzdolnienia i zainteresowania. Przegląd miał na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania dzieci środowiskiem przyrodniczym, a także zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, poprzez budzenie  świadomości, że stan środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Swoje talenty prezentowało 10 dzieci z 5 grup. Dodatkowo przegląd uatrakcyjniły dzieci z oddziałów starszych „Wiewiórki” oraz „Elfy”. Najmłodsi uczestnicy z grupy I „Gwiazdeczki” Julia Filipak , Zosia Mazur zaśpiewały piosenkę „Idzie do nas wiosna.” Przedstawicielki oddziału II „Słoneczka ” Zuzanna Kubicka , Nikola Surdel wystąpiły z piosenką „Dbajmy o przyrodę. Dzieci z oddziału III „Motylki”  Wiktor Śmietana, Oliwia Pikul zaśpiewały piosenkę „Zielony dom” . Przedszkolaki z oddziału IV „Elfy” (Amelia Czarny ,Kacper Felkiel śpiewli piosenkę  „Ekologiczne reggae ”. Dzieci  z oddziału V „Wiewiórki ” (Vanessa Stróżyk , Jakub Ślusarczyk) wystąpiły z piosenką „Odgłosy”. Uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, które zostały im uroczyście wręczone przez panią dyrektor przedszkola Annę Kwiatkowską oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Izabelę Mazur.  Sponsorami nagród byli: Biuro projektów NAFTA-GAZ Sp. z o.o., P.P.H.U. Astra Sp. Z o.o. Krajowice oraz indywidualni sponsorzy – rodzice naszych wychowanków. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wkładem umożliwili prezentację wyjątkowych talentów przedszkolaków i przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej motywacji do pracy.

Opracowanie: A. Czeluśniak, K. Tryniecka