Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2020 r. nasze przedszkole  brało  udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Inicjatorem przeprowadzenia zajęć w poszczególnych grupach był działający w naszej placówce „Zespół pomocy rodzinie”, w którego skład wchodzą nauczycielki pani B. Cholewiak i pani B. Orlof. Wychowawcy poszczególnych grup otrzymali od zespołu pomocy rodzinie ciekawe materiały, które mogłi wykorzystać podczas zajęć n/t praw dziecka. Nasze przedszkolaki i nauczycielki w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko, aby podkreślić jedność z dziećmi na całym świecie, a szczególnie z tymi których prawa nie są respektowane. W każdej grupie prowadzone były zajęcia na których przypomniano dzieciom jakie mają prawa i kto ich musi przestrzegać. Z tej okazji dzieci oglądały prezentacje i śpiewały piosenki o prawach dziecka, malowały kolorowanki o prawach dziecka i zrobiły wystawy swoich prac. Grupa „Ufoludki” układała puzzle pt. „Prawa dziecka”. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać. Mimo wszystko i bezinteresownie.

Opracowanie: Beata Cholewiak, Bożena Orlof