Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 19 listopada 2020r dzieci 3 – letnie z grupy „Biedronki” przeżywały swoją pierwszą ważną uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość łączyła się z Modułem II programu „Mały Miś w świecie emocji”. Maluszki dla swoich rodziców  zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Tańcząc, recytując wiersze i śpiewając piosenki wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując być dzielne, wesołe, słuchać pań, grzecznie się bawić i pilnie uczyć. Kulminacyjnym punktem programu było pasowanie dużą granatową kredką, którego  dokonała dyrektor przedszkola pani Anna Kwiatkowska. Każde dziecko usłyszało „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Pani dyrektor gratulowała przedszkolakom oraz życzyła im samych szczęśliwych dni, owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszej placówce. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, rożek – niespodziankę i pudełko kredek ufundowane przez Grupową Radę Rodziców. Spotkanie zakończono wykonując pamiątkowe fotografie. Na pewno ten dzień pełen emocji i miłych wrażeń pozostanie przedszkolakom na długo w pamięci.

Opracowanie: Grażyna Mikuś, Bożena Orlof