102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 10 listopada 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 102 – Rocznicy Odzyskania  przez Polskę Niepodległości, która relacjonowana była dla dzieci i rodziców z innych grup w formie online. Głównym celem spotkania było: kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie  historii i symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Program artystyczny przygotowały dzieci sześcioletnie z grupy „Ufoludki” pod kierunkiem nauczycielek pani B. Cholewiak i pani A. Pleban. W  patriotyczny nastrój uroczystości  wprowadziła wszystkich odświętna dekoracja sali i galowe  stroje dzieci. Przedszkolaki z grupy „Ufoludki”  wykazały się umiejętnościami artystycznymi podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek i tańców patriotycznych. Przedszkole nasze podczas uroczystości  wzięło  również udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i dzieci wspólnie z nauczycielami  odśpiewały hymn Polski  „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11:11.   Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Opracowanie: B. Cholewiak, A. Pleban