„Jasełka” w przedszkolu

Dnia 18.12.2019 r. grupa „Słoneczka” pod kierunkiem nauczycielek M. Hanusz i B. Cholewiak przygotowały dla wszystkich dzieci z przedszkola, nauczycieli i pracowników przedstawienie jasełkowe. W scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Trzej Królowie oraz krakowianki, które przyniosły prezenty dla Dzieciny Bożej z przepiękna kolęda na ustach. Inscenizacja przeplatana była różnorodnymi  kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role. Ładnie  śpiewały znane pastorałki wprowadzając wszystkich gości w świąteczna  atmosferę. Po zakończonej inscenizacji  pani dyrektor Anna Kwiatkowska podziękowała  dzieciom i ich paniom za przygotowanie przedstawienie oraz życzyła wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.  Poprosiła dziewczynki przebrane w aniołki o rozdanie zebranym opłatków. Wszyscy  łamali się opłatkami i składali sobie świąteczne życzenia. Następnie każda grupa udała się do swoich sal na wigilijny obiad. W godzinach popołudniowych grupa „Słoneczka” przedstawiła „Jasełka” swoim rodzicom, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. W tym dniu w przedszkolu zapanowała prawdziwie rodzinna i świąteczna atmosfera.

Opracowanie: B. Cholewiak, M. Hanusz, A. Czeluśniak