Akcja #RazemNaŚwięta

W miesiącu grudniu 2019r. dzieci z naszego przedszkola włączyły się  w akcję #RazemNaŚwięta organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nasza placówka zorganizowała zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt. Dobrze wszyscy wiemy, że akcje charytatywne uczą  nasze dzieci dostrzegać, że czasami bardzo blisko nas jest ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. To dzięki wspaniałym przedszkolakom i ich rodzicom o wielkich sercach udało się zebrać wiele cennych darów, które zostały przekazane dla potrzebujących zwierząt. Takie  działania uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby, a przede wszystkim tego, że razem możemy więcej. Przedszkolaki udowodniły, że mają wielkie serca. Wspólnie dało  się zebrać karmę suchą i mokrą dla psów oraz kotów, zabawki dla zwierząt, smyczki,  oraz środki czystości. Bardzo dziękujemy naszym przedszkolakom i ich rodzicom  za okazane serce i wyciągniętą pomocną dłoń!

Opracowanie: Anna Kwiatkowska, Małgorzata Hanusz