Międzyprzedszkolny konkurs matematyczny

W dniu 26.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO  KONKURSU  MATEMATYCZNEGO „W matematycznej krainie”. W konkursie wzięło udział siedem jasielskich przedszkoli. Celem konkursu było:

– promowanie gier planszowych jako edukacyjnej formy rozrywki dla dzieci;

– rozwijanie talentu plastycznego, technicznego dzieci;

– kształtowanie pojęć matematycznych: umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi
i porządkowymi; utrwalenie wyglądu cyfr i figur geometrycznych;

– propagowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego.

Zadaniem dzieci było zaprojektowanie, staranne wykonanie  i opisanie z pomocą nauczyciela zasad i przebiegu  gry planszowej matematycznej w formacie A 3. Oceny prac konkursowych dokonało jury, które przy wyborze prac konkursowych brało pod uwagę: poziom estetyczny wykonania, atrakcyjność gry planszowej  dla dziecka w wieku przedszkolnym, nowatorstwo, pomysłowość treści i formy. Po dokonaniu oceny gier planszowych jury przyznało:

– I miejsce dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 3;

– I miejsce dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 11;

– I miejsce dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 1;

– wyróżnienia: dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 2; Przedszkola Miejskiego Nr 6; Przedszkola Miejskiego Nr 9; Przedszkola Miejskiego Nr 10.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej  w wykonaniu dzieci z grupy „Słoneczka”, które „przeniosły” zebranych gości do „Krainy matematyki”- recytując wiersze i śpiewając piosenki o figurach geometrycznych i cyfrach. Na zakończenie pani dyrektor Anna Kwiatkowska wraz z członkami jury przystąpiły do wręczenia uczestnikom konkursu dyplomów i prezentów oraz podziękowań dla nauczycieli. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Opracowanie: Beata Cholewiak, Małgorzata Hanusz