Ciekawe spotkanie z Przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle

Dnia 22 listopada 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu 3 przedstawicieli jasielskiej straży pożarnej, który przeprowadzili dla przedszkolaków ciekawą prelekcję tematyczną dotyczącą wymienionego zawodu. Jednym z strażaków był tatuś wychowanka oddziału V, co dodatkowo podniosło rangę spotkania. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wyposażenia używanego w akcjach ratowniczych, które wzbudziło spore zainteresowanie i sprzyjało omawianiu zagadnień. Miłych gości powitały piosenką i wierszem 5 i 6-latki z grupy V „Wiewiórki”. Następnie dzieci z uwagą słuchały udzielanych im informacji o wyglądzie strażaka w zależności od okoliczności wypełnianych zadań i sytuacji, w której udziela pomocy; zakresie jego obowiązków oraz niebezpieczeństwach związanych z pożarem. Strażacy zwrócili uwagę dzieci na zabezpieczenia w ubiorze i sprzęcie, które chronią ich przed poparzeniem czy dymem. Przedszkolaki wykazały się znajomością numerów alarmowych jednostek uprzywilejowanych. Strażacy umożliwili wszystkim chętnym dzieciom włożenie kasku strażackiego, a starszym nawet kurtki. W imieniu przedszkolaków całej placówki za ciekawą prelekcję podziękowali: Paweł Sz. Wiktoria Z. i Klara P. Przeprowadzono ewakuację w razie pożaru obejmującą wszystkie grupy wiekowe. Każda z nich wraz ze swym nauczycielem poruszała się wyznaczoną, poznaną wcześniej na zajęciach dydaktycznych drogą ewakuacyjną. Na koniec wszystkie grupy wykonały sobie ze strażakami pamiątkowe zdjęcia w miejscach docelowych po akcji ewakuacyjnej oraz ogólne zdjęcie wszystkich przedszkolaków z miłymi gośćmi.

Opracowanie: Renata Zemrys