Spotkanie z wolontariuszkami PCK

Dnia 30.10.2019 roku w ramach współpracy członków klubu „Wiewiórka” z PCK, odbyło się spotkanie z panią K. Dlugosz kierownikiem PCK w Jaśle i wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dzieci poszerzył swoje wiadomości na temat działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Dowiedziały się, kto może zostać członkiem klubu „Wiewiórka” w przedszkolu. Członkiem klubu mogą być dzieci, które:
– dbają o higienę jamy ustnej i całego ciała;
– co najmniej dwa razy w roku kontrolują stan zębów u lekarza dentysty;
– codziennie jedzą warzywa i owoce;
– gimnastykują się;
– dbają o czystość swojego otoczenia;
– chronią przyrodę;
– przestrzegają przepisów ruchu drogowego;
– zachowują się właściwie w stosunku do innych, zwłaszcza osób potrzebujących pomocy.

Dowiedziały się również że, celem działalności klubu „Wiewiórka”jest:

– kształtowanie podstawowych nawyków higieniczno-sanitarnych i żywieniowych,
– popularyzacja zasad higieny jamy ustnej,
– wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad higieny otoczenia i środowiska,
– kształtowanie humanitarnych postaw dzieci w zakresie wrażliwości na potrzeby innego człowieka, gotowości do niesienia pomocy innym, prawidłowego współżycia w grupie rówieśniczej,
– nauczanie podstawowych pojęć z zakresu ratownictwa medyczno-sanitarnego,
– przygotowanie do dalszej działalności w ruchu młodzieżowym PCK

Na koniec spotkania wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły  próbować wykonać reanimację na „fantomie” . W tym dniu każdy członek klubu „Wiewiórka” otrzymał legitymacje członkowską i naklejki z PCK. Dziękujemy wolontariuszkom PCK  za miłą współpracę.

Opracowanie: Beata Cholewiak