11 listopada w pamięci przedszkolaków

Dnia 8 listopada 2019r Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle obchodziło 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość poświęcona była ojczyźnie i wolności. Jedenasty  listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Grupa  dzieci sześcioletnich „Ufoludki” pod kierunkiem nauczycielek: Pani Bożeny Orlof i Pani Grażyny Mikuś zaprezentowała program artystyczny o tematyce niepodległościowej, który obejmował prezentację: tańca Polonez, układów pantomimicznych, zbiorowego śpiewu piosenek patriotycznych oraz wierszy tematycznych. Uroczystość zakończono zbiorowym odśpiewaniem Hymnu Polski. Prezentację zaszczycili swą obecnością przedstawicielki Rady Rodziców: p. Elżbieta W.;  Monika Ś. oraz Rodzice naszych wychowanków. Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu umożliwiły rozwój tożsamości narodowej  dzieci, kultywowanie hołdu żołnierzom poległym w obronie kraju, kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych oraz więzi z ojczyzną Polską.

Opracowanie: Grażyna Mikuś, Bożena Orlof, Aneta Czeluśniak