Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

Dnia 14.10.2019 r. dzieci z grupy „Słoneczka”  udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na obchody urodziny wszystkich książkowych misiów. Na wstępie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę Daniela Nappa „Pan Brumm obchodzi urodziny”. Zapoznała dzieci z różnymi książkami, których bohaterami są misie. Zachęciła dzieci do wypożyczania tych książek. Następnie dzieci miały za zadanie ozdobienie konturów misiów za pomocą kolorowych kartek i materiałów. Dzieci wykonywały to zadanie w trzech zespołach, każda praca wyszła świetnie. Na koniec złożyły książkowym misiom urodzinowe życzenia. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Opracowanie: Beata Cholewiak