Grupa „Wiewiórki” na wycieczce do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaśle

Dnia 4 października 2019 r. grupa „Wiewiórki”  odbyła wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaśle. Za rok niektóre dzieci jako siedmiolatki być może będą jej uczniami. Warto więc pamiętać, by niezależnie od wieku dziecka, które kiedyś zacznie przemierzać drogę do szkoły wpoić mu zasady bezpieczeństwa. Przedszkolak powinien wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jak zachować w różnych sytuacjach, w jakich dziecko się znajduje na co dzień lub może się znaleźć.  Wiedzieć, że przez ulicę można przechodzić tylko po przejściu dla pieszych i na zielonym świetle oraz koniecznie rozejrzeć się w obie strony. Grupa „Wiewiórki”  poznała drogę docelową do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaśle, nazwę ulicy, przy której znajduje się budynek oraz jego otoczenie. Dzieci uczyły się z podniesioną do góry rączką w parach prawidłowo przechodzić przez kolejne przejścia dla pieszych.  Przedszkolaki świetnie sobie radziły i bez trudu rozpoznawały mijane znaki drogowe. Pamiątką z pieszej wycieczki są grupowe zdjęcia!

Opracowanie: Renata Zemrys