Efektowna wystawa „Sznurkiem i drewnem malowane”

Dnia 22 listopada 2019 r. grupa „Wiewiórki” obejrzała piękną wystawę rękodzieła współzałożycielki Stowarzyszenia Jasielskich Rękodzielników Pani Alicji Antonik. Ekspozycja pod hasłem „Sznurkiem i drewnem malowane” zawierała wiele barwnych, kunsztownych prac z naturalnych materiałów takich jak: sznurek, suszone owoce, drewno czy korek, które z zainteresowaniem podziwiały przedszkolaki. Największe zaciekawienie wzbudziły kolorowe serwetki szydełkowe i drobne ozdoby świąteczne artystki. Niektóre dzieci skorzystały dodatkowo z możliwości wykonywania tematycznych kolorowanek. Oprócz prac rękodzielniczych przedszkolaki obejrzały w gablotach wyeksponowane foldery, ulotki, książki i liczne gadżety jasielskie. Bezpośredni kontakt ze sztuką ludową z pewnością przybliżył dzieciom charakter lokalnej twórczości artystycznej.

Opracowanie: Renata Zemrys