Przedszkolaki z grupy „Wiewiórek” nabywają i utrwalają nawyki prozdrowotne

Dnia 4 października grupa „Wiewiórki” odbyła pieszą wycieczkę do sklepów: zielarskiego i warzywno-owocowych. Przedszkolaki miały możliwość zaobserwowania jak sprzedaje się wymienione produkty, jak je eksponuje dla klientów i jak wygląda ich reklama. Dzieci bez trudu rozróżniały i prawidłowo nazywały zarówno owoce jak i warzywa. Grupa „Wiewiórki” cały tydzień wzbogacała kącik przyrody o owoce i warzywa w związku z realizowaną tematyką z tego zakresu. Dzieci wykonywały liczne plastyczne prace tematyczne, rozwiązywały zagadki i zadania w kartach pracy. W efekcie zdobyły szeroki zakres wiedzy o owocach i warzywach oraz poznały eksponaty dotykiem i węchem. Kulminacją realizowanych zagadnień była „owocowa degustacja”.

Opracowanie: Renata Zemrys