Pomagamy środowisku – zbieramy zużyte baterie

Po raz XXI Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle zorganizował Konkurs na „Zbiórkę zużytych baterii”. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w tym ekologicznym przedsięwzięciu, by tym samym chronić środowisko przed zaśmiecaniem odpadami niebezpiecznymi, jakimi są baterie. Zbiórka trwała od 20 listopada 2018r do 30 kwietnia 2019r, a przynoszone przez dzieci baterie były gromadzone w odpowiednio oznakowanych i przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Ogółem nasza placówka zebrała 7704 sztuk baterii. Poszczególne oddziały zebrały:

– oddział I „Bierdonki” – 100 szt.

– oddział II „Motylki” – 130 szt.

– oddział III „Słoneczka” – 5693 szt.

– oddział IV „Ufoludki” – 1006 szt.

– oddział V „Wiewiórki” – 775 szt.

Zebrany materiał został oddany do utylizacji. Wśród zbierających baterie wyróżnili się:

1) Bartosz P. – 2657 sztuk

2) Emilia B. – 2525 sztuk

3) Paulina S. – 300 sztuk

Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody (duże zestawy „klocków Lego”) od Urzędu Miasta Jasła – organizatora konkursu. Podsumowanie akcji i rozdanie nagród odbyło się 13 czerwca w JDK – w sali multimedialnej. Wszystkim nagrodzonym przedszkolakom gratulujemy i zapraszamy do zabawy z ekologią znów za rok.

Opracowanie: Grażyna Mikuś