„Dzień sportu” w przedszkolu

13.06.2019r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 został przeprowadzony „Dzień Sportu”. Dzieci z grupy „Ufoludki” gościły swoich rówieśników z Przedszkola Miejskiego Nr 6. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu – tarasie przedszkolnym. Przedszkolaki zostały powitane improwizacją ruchową do piosenki „Wesoła gimnastyka”. Następnie miały możliwość rysowania muzyki wstążką do utworów Straussa, Mozarta i  Ennio Morricone według pokazu nauczyciela. Kulminacyjną częścią zajęć były rozgrywki sportowe między dziećmi. Przedszkolaki wykonywały: bieg z umieszczaniem na pachołkach kółek od sersa, bieg slalomem między pachołkami z jajkiem na łyżce, bieg z woreczkiem umieszczonym na krążku, przeciąganie szarfy. Na koniec uroczyście wręczono dzieciom dyplomy, a nauczycielom kwiaty. Dodatkowo dzieci otrzymały odblaski oraz naklejki odblaskowe na tornister, które przyczynią się do bezpieczeństwa przedszkolaków w przyszłym roku – już szkolnym. Gratulacje umiejętności ruchowych i zdrowej rywalizacji.

Opracowanie: Jolanta Kukulska, Renata Zemrys