Wycieczka do Wioski indiańskiej „Hokka Hey”

Dnia 12 czerwca 2019r dzieci pod opieką swoich wychowawczyń, udały się na wycieczkę autokarową do Wioski indiańskiej „Hokka Hey” w Kunowej. W wycieczce wzięły udział dzieci z trzech oddziałów: „Słoneczka”; ” Ufoludki” i „Wiewiórki”. Po dotarciu na miejsce dzieci zostały życzliwie powitane przez Indianina oraz kowboja. W trakcie trwania wycieczki oprowadzający przewodnik przekazywał dzieciom informacje i ciekawostki na temat życia Indian, pokazał namioty tzw. tipi i różne przedmioty codziennego użytku, opowiadał  też o ich przeznaczeniu. Przedszkolaki zwiedzały również mini-zoo, w którym mieszkają egzotyczne zwierzęta z całego świata, takie jak: lama, kozy, kangur, jelenie miniaturowe, patagony – zające wielkanocne; świnka kanadyjska, skunks, paw.  Dowiedziały się, również jak należy zachowywać się w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta. Ich pobytowi towarzyszył uroczy piesek, z którym dzieci robiły sobie zdjęcia. Przedszkolaki  miały możliwość zatańczenia przy muzyce tańca indiańskiego pod kierunkiem wodza Indian, a następnie zostały zaproszone do samodzielnego wykonania indiańskich opasek. Z gotowymi opaskami na głowie chętne dzieci podchodziły kolejno do malowania twarzy w „barwy wojenne”. Brały też udział w  różnych konkurencjach sportowych – największą popularnością cieszył się konkurs „skoki w workach”. Równie atrakcyjne okazały się: – przejażdżka na kucyku w asyście indianki i kowboja oraz dmuchana zjeżdżalnia. Przedszkolakom dopisywała pogoda i dobry humor. Czas spędzony w wiosce indiańskiej pozwolił odpocząć w otoczeniu malowniczej przyrody oraz podziwiać wspaniałe widoki na Liwocz i okolicę Skołyszyna. Zdrowe, czyste wiejskie powietrze przyczyniło się do tego, że dzieciaki z wielkim apetytem zjadły upieczoną na grillu kiełbaskę. Dzień upłynął pod znakiem zabawy na świeżym powietrzu i bardzo bliskiego kontaktu z przyrodą Zadowolone i pełne niecodziennych wrażeń wróciły do przedszkola. Na pamiątkę zostały piękne wspomnienia oraz wyjątkowe zdjęcia.

Opracowanie: Grażyna Mikuś, Renata Zemrys, Bożena Orlof