Spotkanie z harcerzami

Dnia 14 czerwca 2019 r. grupa starszaków „Ufoludki” była w harcówce przy Zespole Szkół Nr 2 w Jaśle. Przedszkolaki spotkali się z harcerzami pod kierunkiem Pana Wiesława Hap. Poznały historię zastępu „Lisów”, sylwetkę patrona drużyny Leopolda Lisa-Kuli  i ich maskotkę. Obejrzały wystrój harcówki oraz pamiątkowe zdjęcia harcerzy z rajdów i wycieczek. Przybliżono im postacie Patronów Chorągwi Podkarpackiej ZHP: Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz twórcy skautingu gen. Roberta Baden-Powell. Harcerze zaprezentowali swe mundury i opowiedzieli o sobie i swej działalności. Dzieci dowiedziały się jak zostać zuchem i harcerzem oraz jak zdobywać harcerskie sprawności. Kilkoro zdeklarowało chęć zostania w przyszłości harcerzami. Przedszkolaki zaprezentowały wyuczone piosenki harcerskie: „Krajka” i „Bieszczadzki trakt” zostając nagrodzone brawami. Otrzymały od harcerzy upominek w formie piłki plażowej. Chętnie pozowały do zbiorowego zdjęcia.

Opracowanie: Renata Zemrys