Strażacy w przedszkolu

Dnia 06.06.2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci  miały możliwość z bliska poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dzieci obejrzały wóz strażacki, a każdy odważny  przedszkolak choć przez chwilę mógł się wcielić w prawdziwego strażaka, kiedy zasiadł za kierownicą wozu, lub założył strażacki hełm. W trakcie spotkania dzieci zostały zapoznane z  pracą strażaków, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również ratują w powodzi, są wzywani do wypadków samochodowych oraz  do ratowania zwierząt. Dzieci oprócz „zabawy w strażaka”  utrwaliły sobie w pamięci  numery alarmowe, które są ważne w trudnych sytuacjach życiowych. Spotkanie to pozostanie na długo w pamięci najmłodszych przedszkolaków.

Opracowanie: Małgorzata Hanusz