Kolejne spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej w Jaśle

Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle promuje bezpieczny styl życia. Dzieci poznają różne zawody i ich rolę w społeczeństwie, w tym również trudną i odpowiedzialną pracę strażaka. Nauczyciele kształtują u wychowanków nawyki zachowań warunkujących unikanie pożaru i wykorzystanie zdobytych umiejętności profilaktycznych w akcjach alarmowych w razie jego wybuchu. Dnia 6 czerwca 2019r. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej umożliwiła przedszkolakom grup starszych: „Słoneczka”, „Ufoludki” i „Wiewiórki” bezpośrednie obejrzenie straży pożarnej, wozów strażackich z wyczerpującą, bardzo atrakcyjną prezentacją umiejętności strażaków i sprzętu, które pogłębiły posiadaną przez dzieci wiedzę we wspomnianym zakresie. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie dzieliły się ze strażakami swoimi spostrzeżeniami. Grupy wykazały się znajomością numerów alarmowych i sposobami radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach, w tym w razie wybuchu pożaru. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Opracowanie: Renata Zemrys, Beata Cholewiak