Konkurs plastyczny „Stroik wielkanocny 2024”

Dnia 14 marca 2024 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Stroik wielkanocny 2024” na etapie przedszkolnym. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. Miał on na celu:

– promowanie tradycji tworzenia stroików wielkanocnych;

– rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;

– wspieranie działań charytatywnych i pomocowych;

– uwrażliwianie dzieci i młodzieży na drugiego człowieka;

– promocja idei wolontariatu.

W konkursie wzięło udział ogółem 35 uczestników wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace kultywujące tradycję Świąt Wielkanocnych. Biorąc pod uwagę kryteria konkursowe wybrano 10 stroików do II etapu na szczeblu rejonowym. I miejsce zdobył -Jonatan G., II miejsce – Paulina M., III miejsce  – Zuzia K. Wyróżnienia otrzymali: Zofia M., Zuzanna H., Maksymilian D., Wiktor K., Wojciech W., Fabian S. oraz Antoni G. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy, które wręczyła Opiekun „Klubu Wiewiórka” – PCK przy Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle Pani Beata Cholewiak. Ze stroików wykonano ekspozycję w holu placówki. Gratulujemy  wszystkim uczestnikom umiejętności manualnych i pomysłowości  oraz dziękujemy za tak duże zaangażowanie!

Opracowanie: Renata Zemrys, Beata Cholewiak, Aneta Czeluśniak