Wycieczka doWioski indiańskiej „HOKKA HEY” w Kunowej

Dnia 15.06.2023 r. dzieci z grup „Motyle” i „Wiewiórki” pod opieką swoich wychowawczyń, udały się  dwoma autokarami do Wioski indiańskiej „HOKKA HEY”  w Kunowej.

Celem wycieczki było:

– zapoznanie z elementami indiańskiej kultury, jej zwyczajami, tradycjami i obrzędami

– kształtowanie poczucia piękna przyrody w bezpośrednim kontakcie z florą i fauną

– rozwijanie umiejętności współdziałania podczas wspólnych zabaw na powietrzu

– dbanie o bezpieczeństwo własne i innych uczestników podczas wycieczki

W wiosce indiańskiej na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Na początku wielki wódz indiański przywitał dzieci i opowiedział im o zwierzętach zamieszkujących w tamtejszym mini zoo. Dzieci obejrzały przepiękne, kolorowe papugi, brykające kózki i śnieżnobiałą lamę.  Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły kangury , które na ich widok  wesoło podskakiwały. Wioska indiańska zrobiła na przedszkolakach wielkie wrażenie. Dzieciom spodobały się oryginalne indiańskie tipi, do których mogły wejść i obejrzeć od środka.  Następnie dzieci samodzielnie wykonały opaski indiańskie a panie Indianki ozdobiły ich twarze indiańskimi malunkami. Tak przygotowane przedszkolaki rozpoczęły zabawy z wodzem indiańskim tj. przeciąganie liny, skakanie w workach, przechodzenie pod liną, celowanie do puszek oraz wspólne zabawy integrujące dzieci. Przepiękne miejsce, otoczone drzewami, zachęcało dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu a zaserwowany indiański posiłek, kiełbaska z ogniska, bardzo wszystkim smakował. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem ustawiały się do kolejnej atrakcji tego dnia – przejażdżki konnej, która wywoływała ogromną euforię u dzieci. Na zakończenie mogły wyszaleć się na kolorowych, dmuchanych zjeżdżalniach a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. To był dzień niesamowitych przygód i wspaniałych atrakcji dla naszych małych wycieczkowiczów.

Opracowanie: Bożena Orlof