Przedszkolaki w bibliotece

Dnia 5 grudnia 2022 r. dzieci z grupy „Wiewiórki” odwiedziły MBP w Jaśle. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciu „Mikołajki z Mikołajem”. Z uwagą wysłuchały fragmentu książeczki „Mikołajek”, następnie z zaangażowaniem wykonały głowę Mikołaja wykorzystując papierowy kubek, pomponiki, ruchome oczka oraz skrawki sztucznego futerka. Wszystkie dzieci cieszyły się uzyskanym efektem swej pracy. Po zajęciu pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i przekazała do obejrzenia  książeczki z działu dziecięcego.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane bajki. Ponadto „Wiewiórki” dowiedziały się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Wychodząc z biblioteki każde  dziecko otrzymało  słodki poczęstunek w formie czekoladowego mikołajka.

Opracowanie: Bożena Orlof