Zajęcie otwarte w grupie „Wiewiórki”

Dnia 19.11.2019 r. w grupie dzieci 5 i 6 – letnich „Wiewiórki” w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Jaśle odbyło się zajęcie otwarte na temat: „Rozwijamy nasze pasje – jesień”. Jego celem było: „Rozwijanie pasji dziecięcych poprzez samodzielność, kreatywność innowacyjność dzieci w działaniach”. W tematykę zajęcia wprowadzono rodziców prezentacją programu artystycznego przeglądu „Dary jesieni w piosence” i występem duetu: Liwii i Iwo z piosenką „Pac, pac gruszka”. Następnie na zajęciu:

– Omówiono różnorodne pasje dziecięce.

– Rozwijano inwencję ruchową przedszkolaków przez ilustrację i taniec oraz  umysłową za pomocą zagadek i metody „burzy mózgów”.

– Wprowadzono nowe techniki plastyczne i tangram.

Dzieci miały możliwość wyzwalania przeżyć poprzez muzykę i plastykę; współzawodnictwa  w ramach gry edukacyjnej „Sad”, zabaw zręcznościowych z wykorzystaniem materiałów odpadowych i przyrodniczych oraz wykonania innowacyjnej pracy – obrazka wodnego. Z wykonanych przez dzieci prac powstała barwna wystawka. Na koniec za duże zaangażowanie  dzieci w prezentacje artystyczne przedszkolaki otrzymały jesienne puzzle „Jabłuszka”. Licznie przybyli na zajęcie Rodzice, często nagradzali dzieci brawami. Natomiast nowo poznane zabawy i gra zostały udostępnione wychowankom po zajęciu do indywidualnego wykorzystania w ramach zabaw dowolnych. Ustalono dla nich stałe miejsce na półeczce w sali, bo nadal stanowią dla dzieci atrakcyjną formę zabawy.

Opracowanie: Renata Zemrys