Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Zajęcia Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. W sali na dzieci czekały zabawki, kolorowanki, gry, i maskotki. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym pod czujnym okiem rodziców. Przedszkolaki poznały również pozostałych pracowników oraz pełnione przez nich funkcje.Atmosfera była mila i przyjazna. Przez pierwsze dni nauczycielki prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Podczas zajęć dzieci uczyły się współpracy i działania w grupie, akceptacji innych dzieci, niektórych zasad panujących w przedszkolu,  a także wesołych piosenek i radości tworzenia.

Opracowała: Aneta Czeluśniak