Spotkanie z bibliotekarką

Dnia 20 grudnia 2018 r. w grupie IV „Ufoludki”  odbyło się spotkanie z bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na temat: „Panowanie nad złością i agresją”. Pani Małgorzata Skórska zapoznała przedszkolaków z literaturą tematyczną: „Poznaj gniew” i „Daj upust emocjom” z cyklu „W głowie się nie mieści” Disneya, „Smok Lubomił tajemnice złości” W. Kołyszki oraz „Jedna chwilka uczuć kilka czyli z uczuciami o uczuciach” M. Brykczyńskiego i L. Głażewskiej – Dańko. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zabawach, w których mogły dać upust własnym emocjom. Określały i różnicowały stany emocjonalne oraz wykonywały zadania manualne z nimi związane. Przedszkolaki podziękowały za spotkanie symbolicznym upominkiem i wykonały pamiątkowe zdjęcie z efektami własnych działań plastycznych w formie „Emocjonalnych talerzy”.

Opracowanie: Renata Zemrys