Jasełka w naszym przedszkolu

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest prezentacja inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Jasełka mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, a w wykonaniu 5-letnich przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków, przynoszących swe dary do szopki? Aniołków, dzieci z serduszkami i innymi darami dla małego Jezuska oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? W dniu 19 grudnia 2018r w Przedszkolu Miejskim Nr 10 odbyły się Jasełka. Dzieci z grupy III „Słoneczka” wystawiły bożonarodzeniowe przedstawienie. Wykorzystano elementy scenariusza Lucjana Rydla „Polskie Betlejem” oraz treści związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Narodzenia Jezusa Chrystusai poczuliśmy magię zbliżających się świąt.Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali życzeń Pani Dyrektor, symbolicznie łamali się opłatkiem i w radosnych nastrojach rozeszli się do swoich sal, w których odbyły się spotkania wigilijne.

Opracowanie: Grażyna Mikuś, Bożena Orlof, Aneta Czeluśniak