Spotkanie z przedstawicielkami Sanepidu

Dnia 5 grudnia 2018 r. miało miejsce prozdrowotne spotkanie z przedstawicielkami Sanepidu. Przy tablicy multimedialnej przedszkolaki przypomniały sobie zasady zdrowego żywienia. Następnie omówiono właściwą  higienę kontaktu ze zwierzętami i konieczność mycia rąk po zabawie z nimi. Na przykładzie obrazków dzieci poznały sposoby oszczędzania wody. Rozwiązywały liczne zagadki tematyczne. Panie z Sanepidu szeroko wyjaśniły przedszkolakom zasady walki z bakteriami i wirusami, tłumacząc jak one się rozprzestrzeniają w sprzyjających im warunkach. Dzieci miały możliwość rozwiązywania słownego quizu dotyczącego zawodów, które realizują działania prozdrowotne. W oparciu o bajeczkę o smoku oraz historyjkę obrazkową przedszkolaki nabyły umiejętność rozróżniania dymu i smogu. Uwrażliwiono je na szkodliwe skutki palenia w piecach odpadów i łamania zakazów palenia tytoniu w miejscach publicznych. Na koniec Panie wskazały odpowiednie zachowania w kontakcie ze słońcem, wyjaśniając dzieciom jak się należy skutecznie chronić przed szkodliwymi jego promieniami. W efekcie prelekcji przedszkolaki przystąpiły do Klubu Zdrowego Przedszkolaka!

Opracowanie: Renata Zemrys, Beata Cholewiak