Spotkanie z górnikiem

Dnia 7 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy górnika. Zaprezentował on dzieciom atrybuty swej pracy i opowiedział o trudach związanych z wydobyciem węgla i innych minerałów. Na podstawie obrazów tematycznych przedstawianych dzieciom na tablicy multimedialnej tłumaczył na czym polega codzienna praca górnika. Wyjaśnił znaczenie kolorów pióropuszy przy górniczych czapkach. Chętne dzieci miały możliwość przymierzenia tej, w której miły gość przyszedł na spotkanie. Górnik zwrócił uwagę dzieci na zmiany jakie zaszły w kopalniach na przestrzeni lat. Pokazał jak wygląda szyb,  jak dokonuje się odwiertów i t. p. Zadawał przedszkolakom zagadki tematyczne i przeczytał bajeczkę ilustrowaną na tablicy. Na koniec zaprezentował przyniesione ze sobą akcesoria.

Opracowanie: Renata Zemrys, Aneta Czeluśniak