CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 17 do 21 października grupa „Elfy” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – „CodeWeek” uczestniczyła w cyklu zajęć „Kodowanie na dywanie”. Przedszkolaki miały możliwość ćwiczyć umiejętności logicznego myślenia poprzez różnorodne zadania z zakresu kodowania. Dzieci z wielkim entuzjazmem podjęły wyzwania, potrafiły zagrać na wybranych instrumentach muzycznych porównując brzmienie tej samej melodii. Grupa Świetnieporadziła sobie zarówno z grą na prawdziwych dzwonkach – cymbałkach, jak i na wirtualnych, korzystając z aplikacji. Bez większego problemu zagrały również na pianinie znaną melodie. Każdy dzień był przepełniony różnymi aktywnościami, które dały dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogaciły ich wiedzę. Przedszkolaki przekonały się, jak wiele kodów funkcjonuje w naszym życiu i w jaki sposób można ciekawie je wykorzystać.

Opracowała: Aneta Czeluśniak