Spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle

Dnia 14 października 2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panie z Sanepidu, które w przystępny dla dzieci  sposób opowiedziały o  zagrożeniach związanych z koronawirusem. Spotkanie rozpoczęto od wyjaśnienia  pojęć: koronawirus, pandemia. Na podstawie prezentacji multimedialnej  omówiono  objawy zakażenia koronawirusem oraz udzielono odpowiedzi na pytanie: Jak uchronić się przed zakażeniem?.  Szczególną uwagę zwrócono  na konieczność mycia rąk, jako jednej z podstawowych metod walki z jego rozprzestrzenianiem. Ponadto w oparciu o ilustracje wyjaśniono, kiedy koniecznie należy to robić. Recytując wiersz „Umyj rączkom brzuszki…” pokazano jak prawidłowo umyć ręce by pozbyć się wirusów i bakterii. W celu utrwalenia przekazanej wiedzy dzieci miały możliwość obejrzenia bajki o koronawirusie. Z przedszkolakami przeprowadzono również Quiz w zakresie omawianej tematyki. Wychowankowie naszej placówki z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Wykazali się dużą wiedzą, która z pewnością zaowocuje ograniczeniem liczby zakażeń koronawirusem.

Opracowanie: Bożena Orlof