Udział naszych przedszkolaków w koncercie finałowym XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek”

Dnia 11 stycznia 2020 r. w Jasielskim Domu Kultury dzieci z grupy „Wiewiórki” wraz z naucz. R. Zemrys oraz dzieci z grupy „Słoneczka” wraz z naucz. M. Hanusz uczestniczyły w koncercie finałowym XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek”. Wystąpili w nim laureaci grudniowych eliminacji wymienionego konkursu oraz  gość i juror wielu festiwali Pani Beata Bednarz. Głównym celem Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” i koncertu finałowego było ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, przypomnienie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli. Po koncercie nastąpiło uroczyste wręczanie nagród przez I Zastępcę Burmistrza Miasta Jasła, Księdza Dziekana Dekanatu Jasło Wschód oraz Przedstawicieli sieci sklepów MPM. Iwo i Liwia otrzymali nagrodę za II miejsce, a zespół „Słoneczka” za wyróżnienie. Dzieci uczestniczyły tradycyjnie w zbiorowym śpiewie kolęd. Gratulujemy im sukcesów!

Opracowanie: Renata Zemrys i Małgorzata Hanusz