Lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dnia 18.09.2018 r. dzieci z grupy „Ufoludki” i „Wiewiórki” były w JDK-u na lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym – „MISTRZOWIE W PASACH”. Przedszkolacy wzięli udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także edukacja kierowców i pasażerów w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i bezpiecznego podróżowania z dziećmi.  Podczas lekcji dzieci poszerzały swoje wiadomości, uczyły się piosenek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o zdrowym odżywianiu. Wszystkie dzieci brały czynny udział w lekcji poprzez śpiew, taniec, ekspresje ruchową i słowną. Poszerzyły swoje wiadomości n/t bezpiecznego podróżowania w samochodzie – prawidłowego zapinania pasów w fotelikach. Dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursach, w których wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, za co otrzymały atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik programu otrzymał kredki i kolorowankę. Był to dzień pełen atrakcji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Opracowanie: Beata Cholewiak, Jolanta Kukulska