Spotkanie ze strażakami w grupach młodszych

Dnia 31 maja 2022 r. dzieci z grup: „Gwiazdeczki”, „Słoneczka” i „Motylki” z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Jaśle utrwalały  wiedzę, umiejętności i pożądane nawyki związane z unikaniem pożarów w rozmowie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przypomniano przedszkolakom działania prewencyjne oraz specyfikę zawodu strażaka i jego roli dla społeczeństwa. Bardzo atrakcyjna dla wychowanków placówki okazała się prezentacja sprzętu strażackiego. Dzieci chętnie mierzyły kask strażacki i kurtkę, której używa się do pożarów. Obejrzały wóz strażacki wewnątrz i niektóre akcesoria z jego wyposażenia. Dowiedziały się jak strażacy ratują rannych, jak sami chronią się wzajemnie i jak pomaga im w tym czujnik ruchu. Jesteśmy wdzięczni z życzliwej postawy strażaków i fachowego przekazu informacji prewencyjnych naszym wychowankom.

Opracowanie: Renata Zemrys