Warsztaty sportowe dla rodziców grup młodszych „Ruch to zdrowie”

W grupie „Gwiazdeczki” i „Słoneczka” przeprowadzono zabawę taneczną do nagrania „Taniec Mai” w ramach zajęcia otwartego pod hasłem „Mamo, tato ja Wam powiem, że ten sport to jednak zdrowie!”-  warsztatów sportowych dla rodziców „Ruch to zdrowie”. Grupy 3 i 4- latków rywalizowały ze sobą w ramach konkurencji sportowych:

– rzuty woreczkami do pojemnika

– bieg do wyznaczonego miejsca z nakładaniem krążków na stojaki

– toczenie piłki do celu  – bramka

– przejście do wyznaczonego miejsca z woreczkiem na głowie

– strzelanie piłką do bramki

Dodatkowo rodzice obecni na warsztatach sportowych wykonywali konkurencje:

– przejście do wyznaczonego miejsca z jajeczkiem na łyżce

– bieg docelowy z piłką w sztafecie drużynowej

– udział w zabawie zwinnościowej z elementem podskoku „Szczur”

Za prawidłowe czy zwycięskie wykonywanie wyznaczonych czynności ruchowych zarówno dzieci jak i rodzice otrzymywali punkty. Dzieci, które zdobyły ich najwięcej zyskały miano Mistrzów Sportu i wzięły udział w Gali Mistrzów Sportu z wręczeniem dyplomów.  Wszyscy Rodzice, którzy brali udział w rozgrywkach sportowych otrzymali plakietki sportowe, a 3 osoby, które wytrwały do końca oraz zwyciężyły w zabawie zwinnościowej miano Mistrzów Sportu i dyplomy. Dyplomy i plakietki laureatom wręczyła zastępca dyrektora placówki Pani Grażyna Mikuś. Zajęcie zakończono zabawą relaksacyjną przy muzyce ilustrowaną rytmicznym ruchem. Wszystkie uczestniczące w nim przedszkolaki otrzymały nagrody za udział w formie lizaczków i plakietek.

Opracowanie: Renata Zemrys, Beata Cholewiak, Grażyna Mikuś