Sukces naszych przedszkolaków w konkursie recytatorskim

W miesiącu lutym 2021 r. chętne dzieci z grup starszych z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Wierszy Marii Konopnickiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle. Celem konkursu było: popularyzacja poezji dziecięcej Marii Konopnickiej, rozwijanie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie dzieci twórczością M. Konopnickiej, zachęcanie do występów artystycznych, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Jury przy ocenie umiejętności recytatorskich dzieci brało pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, elementy ruchu, strój). Do występów  przygotowały dzieci  nauczycielki: B. Cholewiak, A. Pleban i R. Zemrys. Spośród  siedmiorga dzieci reprezentujących nasze przedszkole dwoje dzieci z grupy „Ufoludki” zdobyło Dyplom Laureata a pięcioro dzieci z grupy „Wiewiórki” dyplom za udział.  Dzieci z grupy „Ufoludki” recytowały wiersz „Pranie” i „Stefek Burczymucha”, a z grupy „Wiewiórki” wiersz „Kukułeczka”. Po obejrzeniu wszystkich występów  jury stwierdziła, że w jasielskich przedszkolach jest wielu małych, utalentowanych aktorów, którzy jeszcze nie raz zachwycą nas swoimi umiejętnościami. Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim wspaniałych występów.   O terminie rozdania dyplomów i nagród organizatorzy poinformują rodziców i opiekunów artystycznych na  stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Opracowanie: B. Cholewiak, A. Pleban, R. Zemrys