Konkurs plastyczny „Mój wymarzony lizak”

Chętne dzieci z grupy „Ufoludki” i „Wiewiórki” wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”.  Organizatorem konkursu było: Muzeum Lizaka w Jaśle i Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle. Konkurs skierowany był do  dzieci i młodzieży od 3 do 15 lat. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką dziedzictwa przemysłu spożywczego na bazie powstałego w Jaśle MUZEUM LIZAKA, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i wrażliwości estetycznej, promowanie dzieci plastycznie uzdolnionych, prezentacja twórczości dziecięcej. Każdy uczestnik  miał za zadanie wykonie tylko jednej pracy  w dowolnej technice płaskiej –  rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) i tylko w formacie A4. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę estetykę, staranność wykonania oraz wkład pracy, inwencję twórczą uczestnika konkursu, oryginalność oraz pomysłowość, samodzielne wykonanie.  Za udział w konkursie dzieci z naszego przedszkola otrzymały Dyplom Zwycięzcy oraz bilet  wstępu do Muzeum Lizaka.

Opracowanie: Beata Cholewiak , Aleksandra Pleban, Renata Zemrys